• استخدام نیوز

کاربر عزیز،
به وبسایت استخدام نیوز خوش آمدیددرباره بانک:

یكی از دستاوردهای گرانقدر پیروزی انقلاب اسلامی، تأسیس بانك توسعه صادرات ایران است كه ایفای نقش بانك صادرات-واردات ایران (EXIM ) را بر عهده دارد.
لزوم وجود سازمانی در كشور كه بتواند كمبود یك نهاد مالی معتبر و موجه در بخش صادرات ـ واردات كشور را بر طرف سازد، یكی از نكاتی است كه تا زمان پیروزی انقلاب، كم اهمیت تلقی گردیده بود.
رفع این نقیصه از ابتدای تدوین قانون عملیات بانكی بدون ربا در ایران، مطمح نظر مقامات اقتصادی دولت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و بر اساس آن در تاریخ 1370/4/19 بانك توسعه صادرات تأسیس شد و عملاً از شهریور ماه 1371 آغاز به كار كرد و از آن هنگام، در راستای پیشبرد اهدافی كه بانك بر عهده داشت، با كاركنان و كادری متخصص و ورزیده، در خدمت صادرات كشور قرار گرفت.
فرآیند عملكرد این بانك در طول سالهای گذشته نمایانگر این واقعیت است كه بانك از طریق توجه به سرعت و دقت در روند كار، موجبات جلب اعتماد و رضایت مشتریان خود را فراهم ساخته و علاوه بر آن، اعتماد بانك‌ها و سازمان‌های بین‌المللی را نیز به خود جلب نموده است. امكانات بالقوه تولید و صدور كالا در كشور، می‌تواند با اتكاء به خدمات مالی و جانبی بانك تخصصی توسعه صادرات ایران به فعل در آمده و به جایگاه شایسته خود در بازارهای جهانی دست یابد.

نگاهی به برخی از اهداف و مقاصد بانك توسعه صادرات ایران

رسالت این بانك با توجه به اهداف كلان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی كشور كمك به توسعه صادرات غیر‌نفتی و گسترش مبادلات تجاری و اقتصادی با سایر كشورها است. لذا در راستای رسالت فوق، بانك توسعه صادرات ایران موضوعات زیر را دنبال می‌نماید:

 1. اعطای تسهیلات و اعتبارات كوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت صادراتی
 2. تضمین اعتبارات صادراتی و صدور ضمانتنامه عهده بانكها و مؤسسات مالی داخلی و خارجی برای اعطای تسهیلات مالی به فعالیت‌های صادراتی.
 3. اعطای تسهیلات سرمایه‌ گذاری برای پروژه‌های صادراتی در داخل و خارج از كشور.
 4. اعطای تسهیلات صادراتی به خریداران كالاها و خدمات صادراتی كشور به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از طریق بانكها و مؤسسات مالی معتبر سایر كشورها.
 5. اعطای اعتبارات وارداتی به واردكنندگان داخلی برای تأمین مواد اولیه و كالاهای تبدیلی جهت صادرات و همچنین ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز.
 6. اعطای تسهیلات و انجام هر گونه عملی كه موجب ارتقاء كیفیت و بالا بردن وضعیت رقابتی صادرات كشور می‌شود.
 7. تأمین مالی مجدد تسهیلات اعطاء شده برای تولید داخلی به منظور امور صادراتی به خریداران و صادركنندگان داخلی .
 8. انجام عملیات كارگزاری نظیر كارگزاری اجرای قراردادها و موافقت‌نامه‌های بازرگانی و تجاری با دیگر كشورها و انجام هر گونه معاملات ارزی .
 9. ارایه خدمات مشورتی و اطلاعاتی به صادركنندگان و سایر مراجع ذیربط در امور صادراتی كشور.
 10. اعطای تسهیلات لازم جهت حمایت و پیشبرد صنعت حمل و نقل و توریسم، بازاریابی، شركت در مناقصات صادراتی، صدور گواهینامه كیفیت و مبدا كالا و همچنین اعطای تسهیلات به منظور توسعه و گسترش صنایع دستی برای صادرات و نیز به مؤسسات و مراكز علمی و تحقیقاتی به منظور تشویق امر تحقیق در توسعه صادرات .
 11. افتتاح و نگهداری حسابهای بانكی، خرید و فروش اوراق بهادار و اسناد معتبر تجاری، تنزیل و تنزل مجدد، تضمین اوراق و اسناد بازرگانی، چك برات و بروات ارزی، قبول پرداختهای بانكی و حوالجات تلگرافی، خرید و فروش ارز و مسكوكات طلا و نقره، دریافت و پرداخت تسهیلات، گشایش اعتبارات اسنادی و به طور كلی سایر اموری كه بانك برای انجام فعالیت‌های صادراتی لازم بداند.

رسالت بانك توسعه صادرات ایران، با توجه به اهداف كلان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی كشور كمك به توسعه صادرات غیر‌نفتی و گسترش مبادلات تجاری و اقتصادی باسایر كشورها است.
وضعیت استخدام نیرو در بانک توسعه صادرات ایران در سال 1393


در سال جدید هنوز اطلاعیه استخدام و جذب نیروی انسانی توسط این بانک  منتشر نشده است.

برای دیدن آگهی های استخدام  دیگر بانک ها اینجا کلیک کنید

     


برای اطلاع از جدیدترین آگهی های استخدام سال 1393 به روش های زیر عمل کنید:

1- نصب تولبار استخدام نیوز

2-عضویت ویژه در سایت استخدام نیوز | راهنمای عضویت|