• استخدام نیوز

کاربر عزیز،
به وبسایت استخدام نیوز خوش آمدید


درباره بانک:

بانک سامان یکی از شش بانک برتر خصوصی ایران است که مجموعه‌ا­ی متنوع از خدمات بانکی خُرد و کلان را به اشخاص و صاحبان کسب­وکار ارائه می‌کند.
در فضایی که هر روز رقابتی‌تر و نظارتی‌تر می‌شود، سامان در رویکردِ خود برای تبدیل شدن به نخستین انتخاب مشتریان، موفق بوده است؛ رویکردی که به افزایش گستره­ی کسب­وکار و سهم آن از بازار منجر شده است. طی سال 1389، بانک سامان موفق شد سهم خود را از بازار ِشش بانک برتر خصوصی، از 6/8 درصد به 5/9 درصد برساند و سهم خود از کل بازار بانکی را از 92/1 درصد به 16/2 درصد افزایش دهد. در این سال، سرمایه­ی بانک از مبلغ 1,800میلیارد ریال به 3,000 میلیارد ریال رسید.همچنین، رشد 76 درصدی تسهیلات اعطایی و مطالبات و رشد 38 درصدی سپرده‌ها موجب شد سود خالص بانک تا 72 درصد افزایش یابد.
افزون­بر این‌ها، سامان توانست با بیش­­از 3 میلیارد دلار عملیات ارزی و عملکرد چشمگیر در این حوزه، سهم خود را در بازار بانکداری بین­الملل از 13 درصدِ سال قبل به 25 درصد ارتقا دهد و با در اختیار گرفتن یک­­چهارم سهم بازار بانکداری بین­المللِ شش بانک برتر خصوصی کشور، رتبه­ی نخست را در میان آنان به دست آورد.
دستیابی به نسبت استثنایی  34/96درصدی بازده­ حقوق صاحبان سهام و سودِ تقسیمی 383 ریالی در سال 1389 نتیجه‌ی همین عملکرد است.
بانک سامان در تحقق چشم­انداز خود، قصد دارد حوزه­ی فعلی فعالیت­های تخصصی خود را، ازجمله کارشناسی تأمین­ مالی تجاری و پروژه­ها برای صنایعی چون ساخت­وساز، صنعت و معدن و اتومبیل­سازی، به حیطه­ی صنایع غذایی، پزشکی و دارویی گسترش دهد و نیز با تکیه بر خط­مشی پنج­ساله­، از طریق توسعه­ی شبکه­ی شعب و در راستای تأمین خدمات استثنایی برای مشتریان، خدماتی کامل‌تر را به­لحاظ کمی و کیفی ارائه دهد.
بانک سامان - اقلام کلیدی
کارکنان
1،618 نفر
مجموع مشتریان
863,504
تعداد کارت­های بدهی صادرشده
847,585
تعداد مشتریان اینترنت­بانک
215,670
تعداد مشتریان تلفن­بانک
209,694
تعداد شعب( تا تاریخ 20/1/1390)
155
تعداد دستگاه­های خودپرداز
519
تعداد پایانه­های فروش
65,064
پیشینه
تأسیس بانک سامان برمی‌گردد به شهریورماه سال 1378، که به­عنوان نخستین مؤسسه­ی مالی و اعتباری ایران با سرمایه­ی اولیه­ی 11 میلیارد ریال (معادل 4/1 میلیون دلار آمریکا) با نام «سامان اقتصاد» کارش را آغاز کرد و در همان نخستین سال فعالیت، با کسب نسبت 5 درصدی بازده حقوق صاحبان سهام، موفقیت زودهنگامی را در پرونده‌ی خود رقم زد.
کمتر از سه سال بعد، یعنی در شهریورماه سال 1381، مؤسسه­ی مالی و اعتباری «سامان اقتصاد» با سرمایه­­ی کافی برای گرفتن مجوز فعالیت بانکی از بانک مرکزی ایران اقدام کرد و به­عنوان سومین بانک خصوصی ایران به رسمیت شناخته شد. طی این سال‌ها، بانک سامان با افزایش تقریباً 20 برابری سرمایه­ی اولیه، هدفی روشن را دنبال کرده است؛یعنی تأمین خدمات بانکی برای افراد حقیقی و حقوقی، به­دور از تمامی تشریفات اداری و قیود دیوان‌سالاری.این همان هدفی­ است که در تمام دوران فعالیت این بانک، پیوسته مدنظر بوده است. همچنان­که گستره­ و کیفیت خدمات خود را نیز همواره بهبود بخشیده و در این مسیر راهکارهایی نوآورانه (مثل نخستین اینترنت‌بانک و خدمات بانکداری الکترونیک ایران) ارائه داده است.
نظام سنتی بانکداری ایران شاهدِ پیشگامی بانک سامان در حوزه­های متعددی بوده است، ازجمله‌:
  • نخستین بانک الکترونیک ایران
  • نخستین بانک ایرانی ارائه­دهنده­ی خدمات اینترنت­بانک (سال 1381)
  • نخستین تأمین­کننده­ی خدمات انتقال وجهِ آنلاین در ایران
  • نخستین بانک ایرانی ارائه­دهنده­ی خدمات پرداختِ آنلاین
 
آینده­ی بانک سامان در مسیر پیشِ­رو روشن و درخشان به نظر می‌رسد؛ مسیری که بر مبنای ارزش­هایی چون راحتی، سرعت و اعتماد، در راستای خلق تعاملی بی‌نظیر با مشتریان ترسیم شده است.
 
الگوی کسب­و­کار
بانک سامان از راهکارهای مشخصی برای کسبِ درآمد بهره­ می­برد. نخستین و شاخص­ترین شیوه­ی درآمدزایی برای بانک، اعطای تسهیلات به مشتریان حقیقی و حقوقی، به‌ویژه در قالب تأمین مالی تجاری و پروژه­هاست که طبعاً درآمد آن بیش‌تر از سود پرداختی بانک به سپرده‌های مشتریان است.
همچنین، ارائه­ی خدمات بانکداری الکترونیک شامل انواع کارت­های اعتباری و بدهی، پایانه­های فروش و دستگاه­های خودپرداز و نیز خدمات بانکداری بین­المللی شامل تبادل ارز، صدور اعتبارات اسنادی و حواله­های ارزی، بخشی دیگر از درآمدهای بانک در زمینه‌ی کارمزدهای بانکی است.
تا این‌جا، سامان بانکی است شبیه شمار زیادی از دیگر بانک‌ها در سراسر جهان. به همین خاطر سامان بنا دارد با روی‌آوردن به راه­کارهایی برای ایجاد مزایای رقابتی اثربخش، از دیگر رقبای خود پیشی بگیرد. این مزایا، بانک را برای خدمات­رسانی گسترده­تر به مشتریانی که روزبه‌روز بیشتر می‌شوند، تواناتر می‌کند.
تردیدی نیست که این مزایای رقابتی، برایندِ مجموعه­ای از نقاط قوت بانک، ازجمله برخورداری از تیم­های کارآمد مدیریت اعتبارات و مدیریت بین­الملل است. با این حال، وجه تمایز اصلی بانک سامان، نگرش خاصِ مبتنی بر برخورداری از کارکنانی پُرشور و مشتاق است که در سراسر شبکه­ی شعب، صادقانه با مشتریان کار می­کنند. این، بخشی از استراتژی آگاهانه­ی بانک برای ربودن گوی سبقت در این بازار است. همچنین، این نگرش در سلسله مراتب سازمانی سامان برای نشان دادن توجهِ بانک به مشتریانش ترویج شده و نقطه­ی تمرکز استراتژی پنج­ساله­ی جدید بانک را تشکیل می‌دهد که یکی از نتایج آن تقویت ارتباط با مشتریانش است.
چشم­انداز، مأموریت و اهداف استراتژیک ما
چشم­­انداز و بیانیه­ی مأموریت بانک سامان در اصل، بستر شکل­گیری خط­ مشی پنج­ ساله­ ی  مشتری­محوری­ است که در سال 1389 ترسیم و آغاز شد.
چشم­انداز ما
بانک سامان با تکیه بر استراتژی پنج­ساله­ی مشتری­محور خود در پی تحقق چشم­اندازی است به این قرار:
·         انتخاب نخست مشتریان هدف
·         انتخاب نخست بانک­های بین­المللی برای ایجاد ارتباط مؤثر کارگزاری
·         انتخاب نخست نیروهای نخبه جهت استخدام
·         کسب بیشترین سهم بازار در میان بانک­های خصوصی در معاملات و عملیات ارزی
مأموریت ما
بانک سامان بر آن است که با "ایجاد ارزش افزوده­ی واقعی برای مشتریان و تبدیل آنان به مشتریان وفادار با تأمین سه اصل راحتی، سرعت و اعتماد" چشم­انداز خود را تحقق بخشد.
اهداف استراتژیک ما     
چشم­انداز و بیانیه­ی مأموریت، در عمل، رهنمونی­ است که بانک سامان را در دنبال کردن این اهداف پنج ­ساله یاری می‌دهد:
·         هدفمندسازی فعالیت­های بانک در راستای جذب و نگهداری مشتریان
·         وفادارسازی مشتریان
·         افزایش کارایی عملیاتی از طریق بهبود فرآیندها
·         توسعه­ی توانمندی­های بانک در زمینه­ی سرمایه­گذاری و امور بین­الملل
·         گسترش مدیریت ریسک به منظور کنترل مخاطرات
·         حفظ پیشگامی بانک در عرصه‌ی بانکداری الکترونیکوضعیت استخدام نیرو دربانک سامان در سال 1392


در سال جدید هنوز اطلاعیه استخدام و جذب نیروی انسانی توسط این بانک  منتشر نشده است.برای اطلاع از جدیدترین آگهی های استخدام سال 1392 به روش های زیر عمل کنید:

1- نصب تولبار استخدام نیوز

2-عضویت ویژه در سایت استخدام نیوز | راهنمای عضویت|